25 lat wolności

Obrady Okrągłego Stołu

Obrady Okrągłego Stołu

Radio HOBBY 89,4 FM wraz z portalem hobby.pl zaprasza słuchaczy do obchodów 25-Lecia Wolności.

Projekt obchodów rocznicy 25 lat wolności obejmuje cykl wywiadów z działaczami podziemia antykomunistycznego, dzięki którym dzisiaj możemy swobodnie wyrażać poglądy i cieszyć się prawdziwą wolnością żyjąc w wolnym i demokratycznym kraju.

Czasem zapominamy, że było inaczej, a często ludzie młodzi ale też będący świadkami tamtych dni nie mają wystarczającej wiedzy o minionym okresie i ludziach tworzących tamtą historię.

Jako apolityczne medium aglomeracji warszawskiej, dające codzienny przekaz o otaczającej nas rzeczywistości chcemy podzielić się ze słuchaczami fascynującą historią naszego 25-lecia.

Paszporty były dla wybrańców a lepsze towary do kupienia za waluty wymienialne

Paszporty były dla wybrańców a lepsze towary do kupienia za waluty wymienialne

W tym miejscu na hobby.pl oraz na antenie Radia Hobby 89,4 FM posłuchacie Państwo relacji świadków i wszystkich tych którzy 25 lat temu „pisali” polską historię w drodze do wolności. To będzie ciekawe miejsce historii mówionej!

Chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi o ich motywacji, o tym jak im się wtedy żyło i wreszcie czy tak sobie wyobrażali wolność, którą dla nas wywalczyli. Dowiedzmy się czy może teraz oni nie potrzebują naszej pomocy?


Pierwszy premier wolnej Polski-Tadeusz Mazowiecki

Pierwszy premier wolnej Polski-Tadeusz Mazowiecki

Dlatego obchody te poświęcamy także tym, którzy nie byli na pierwszej linii, a także tym, którym nie wszystko wyszło w życiu.

…i tym których nie ma już wśród nas, a Swoją mądrością i spokojem doprowadzili do bezkrwawych zmian i nauczali nas by nie żyć zemstą, a budować lepsze jutro, lepszą przyszłość dla naszych dzieci.