Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką” – „Miniatur Czar”

Kwiecień 29 @ 13:00

Przez Pustynię i Puszczę do Stepów Akermańskich

Chwytaj dzień, żyj chwilą, czerp radość z drobiazgów…

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Tym razem usłyszymy koncert złożony z „małych form” stworzonych przez wielkich twórców takich jak: Fritz Kreisler, Christoph Willibald Gluck, Henryk Wieniawski, Gabriel Fauré, Franz Schubert i Aram Chaczaturian.

„Miniatur czas” – zagra Patrycja Szymańska na skrzypcach i Julia Laskowska na fortepianie

Patrycja Szymańska urodziła się w Warszawie, w rodzinie muzyków. W latach 1990-1993 kształciła się pod kierunkiem prof. Zenona Brzewskiego, a w 1996 roku, po zaledwie dwóch latach nauki, ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Iwony Wojciechowskiej. Studia podyplomowe podjęła w Niemczech, kończąc klasę koncertmistrzowską prof. Adama Kosteckiego w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze w 1999 roku i, w roku 2002, klasę solową prof. Edith Peinemann w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Swoje umiejętności miała okazję doskonalić także na licznych kursach mistrzowskich, jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych krajowych i międzynarodowych. Była wieloletnią stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a także m.in. Fundacji Sztuki Dziecka, Fundacji Sztuki Polskiej i Fundacji im. S. Batorego. Dokonywała nagrań solowych dla Polskiego Radia i Telewizji. Od 1998 roku współpracowała z Radiophilharmonie des NDR Hannover, Radio Sinfonie Orchester des HR Frankfurt am Main i Rundfunk Sinfonieorchester Berlin. W roku 2006 podjęła współpracę z orkiestrą Sinfonia Varsovia, a w roku 2013 z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju i za granicą. Z Julią Laskowską współpracuje od 2013r.

Julia Laskowska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach u prof. M. Sikorskiej–Wojtachy (fortepian) i prof. M. Szwajger-Kułakowskiej i U. Stańczyk (kameralistyka). Kameralistykę w kl. prof. M. Szwajger-Kułakowskiej kontynuowała podyplomowo, a fortepian w Studium Doktoranckim Akademii Muzycznej w Łodzi w kl. prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Również absolwentka Podyplomowego Studium Pieśni Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studium Udo Reinemann Internationale Lied Masterclasses w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, laureatka wielu nagród: m. in.: II nagrody w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Pianistycznych w Warszawie (1998) i I nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Uczestniczyła w licznych kursach pianistycznych i pieśniarskich. Artystka koncertuje w Polsce, w Niemczech, w Belgii i we Francji. W jej repertuarze szczególne miejsce zajmują pieśni (w 2014 r. wystąpiła wraz z Sergiejem Leiferkusem z recitalem pieśni S. Rachmaninowa) oraz muzyka kameralna. Współpracuje m. in. z Patrycją Szymańską (skrzypce) i Dobrochną Jachowicz (fortepian). Od 2005 r. pracuje w łódzkiej Akademii Muzycznej w charakterze pianisty-akompaniatora na Wydziale Wokalno-Aktorskim. W marcu br. obroniła pracę doktorską na Wydziale Fortepianu, Organów, Klawesynu, Muzyki Dawnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi.

Spotkanie w ramach cyklu „Pałacowy Salon Naukowy”

Po koncercie „Miniatur Czar” o godzinie 14:30 odbędzie się „Pałacowy Salon Naukowy” pt.: „Cervantes i Szekspir – poeci z wysp śpiewających”, na który również gorąco zapraszamy.

 

 

Szczegóły

Data:
Kwiecień 29
Czas:
13:00

Miejsce

Pałac w Jabłonnie
Modlińska 105
Jabłonna,
+ Google Map