Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

POLOWANIE NA ŁOSIA w Wieliszewie

Czerwiec 15 @ 20:00

Polowanie na łosia

POLOWANIE NA ŁOSIA – kryminalna komedia romantyczna w Sali Klenczona w czerwcu

 Plejadę znakomitych aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Maję Barełkowską, Łukasza Konopkę oraz Piotra Cyrwusa zobaczymy w piątkowy wieczór, 15 czerwca w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. „Polowanie na łosia” Michała Walczaka, w reż. Grzegorza Chrapkiewicza to kolejny – po gorącą przyjętych „Pozytywnych” – spektakl warszawskiego Teatru IMKA goszczący w Wieliszewie. Bilety w cenie 70 zł dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, zapraszamy!

 „Polowanie na łosia” podobnie jak poprzednia produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki porusza ważne tematy społeczne. O ile w komediodramacie Harasimowicza były to kwestie szeroko pojętej akceptacji i tolerancji, o tyle sztuka Walczaka traktuje o uniwersalnej potrzebie wolności, konflikcie pokoleń i kryzysie towarzyszącym wchodzeniu w dorosłość oraz zagubieniu człowieka we współczesnym świecie.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. W trakcie przygotowań zjawia się niespodziewanie były terapeuta i jednocześnie kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…

„Polowanie na łosia” Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu”, to czarna komedia romantyczna z kryminalnym akcentem. Humor przeplata się tu z grozą, groteska z realizmem – Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki a reżyserujący widowisko Grzegorz Chrapkiewicz doskonale podaje je widzowi, odpowiednio dawkując ironię, metaforę i zabawę.

Szczegóły

Data:
Czerwiec 15
Czas:
20:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,