Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Scena małego widza z Teatrem Baj – szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa

Styczeń 16 @ 10:00 - 11:40

Akademia Pana Kleksa

Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa

Kto z nas nigdy nie chciał uczyć się w szkole marzeń i czarów? Kto nie chciał podróżować będąc w szkole? Już w najbliższy weekend będzie można obejrzeć spektakl najstarszego teatru lalek w Polsce – warszawskiego teatru Baj w nowszej wersji Akademia Pana Kleksa stworzonej przez Jana Brzechwę.

Adaś to obok Pana Kleksa główny bohater spektaklu. W domu wszystko leci mu z rąk, spóźnia się na lekcje, a jego nieograniczona wyobraźnia skutkująca cyrkowymi popisami i niegroźnymi psotami staje się kłopotliwa dla otoczenia. Rodzice więc posyłają go do Akademii wierząc, że tylko pan Kleks będzie potrafił odpowiednio się nim zająć. Tam wśród innych urwisów ma okazję zgłębiać tajniki wiedzy od wielkiego pedagoga oraz przeżywać przygody, które młodym widzom nigdy się nie śniły.

Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo – ogłasza nabór do słynnej Akademii. 

Kandydat idealny powinien posiadać: głowę w chmurach, dziurawe ręce, niechęć do marchewki z groszkiem, kłopoty w nauce oraz imię (prawdziwe lub zmyślone) zaczynające się od litery A.
Poszukujemy: nicponi, urwisów, łobuziaków i gałganów. Mile widziani: dziwacy, marzyciele i odludki.
Oferujemy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Pamięć naszych uczniów wzmacniamy sokiem malinowym i nalewką na piegach. Wszystkich chętnych, pragnących przekazać zdobytą wiedzę następnym pokoleniom, zapraszamy do Szkoły Marzeń czyli AKADEMII PANA KLEKSA!

Bilety: 25 zł

Szczegóły

Data:
Styczeń 16
Czas:
10:00 - 11:40
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Białołęcki Ośrodek Kultury
van Gogha 1
Warszawa,
+ Google Map