Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl „Naga Praga” w Teatrze Młyn

Maj 5 @ 19:00

NAGA-PRAGA_Krawczuk_Fijewska_fot.P.Szatkowski-2-735x400

Niezależna i dobrze sytuowana singielka z Warszawy wraca z imprezy w hipsterskiej knajpie na prawym brzegu Wisły. Jest zmęczona i pijana, zamiast na postój taksówek trafia na jedno z praskich podwórek. Rzeczywistość zaczyna mieszać się ze snem, bohaterka rozpoczyna dziwną podróż po „innej wersji” swojego własnego życiorysu. Może gdyby nie zbieg okoliczności, byłaby praską „lumpeksiarą” sprzedającą czosnek na Grochowskiej i czekającą nocami na męża alkoholika…

Dwa światy społecznie różne, każdy rządzi się swoimi prawami ale czy nie są one jednak podobne? Hipsterska singielka w otoczeniu praskiego trzepaka, hipsterzy zamienieni w Dresów, modny klub w podwórko przy trzepaku, a mroczny Dj w tajemniczego ostrzarza noży. Niby różne środowiska a jednak podobne?

NAGA PRAGA to rodzaj scenicznego żartu, nie pozbawionego jednak goryczy i złośliwości wobec współczesnego świata. Spektakl poddaje analizie fenomen współistnienia w jednej przestrzeni dwóch odrębnych społecznie światów. Czy dychotomia praskich rzeczywistości nie jest dychotomią bardziej ogólną – warszawską? polską? a może także naszą własną – wewnętrzną i osobistą? Czy istnieje możliwość komunikacji między tymi dwoma odrębnymi rzeczywistościami? Czy istnieje możliwość scalenia tych rzeczywistości w nas samych – w jedną, wspólną tożsamość?

Szczegóły

Data:
Maj 5
Czas:
19:00
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Teatr Młyn
Jezuicka 4
Warszawa,
+ Google Map