Startujemy

EKOLOGIA ???

Słysząc słowo ekologia wiemy, o co chodzi, ale gdy zagłębimy się bardziej w ten szeroki i wielowątkowy temat, to nie potrafimy tego słowa zdefiniować.Czym ona jest tak naprawdę?

Mówiąc fachowo jest to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie pomiędzy tymi organizmami.Termin ten wprowadził, od bardzo podobnego słowa oecologia, niemiecki biolog Ernst Haeckel.

No dobra, ale jak to się ma do tego działu?

Nie będziemy tutaj zajmować się badaniami, eksperymentami, przywiązywać się do drzew ani stawiać wiatraków . Postaramy się przybliżyć, Wam czytelnikom oraz słuchaczom naszego Radia jak żyć eko.

Znajdziecie tutaj informację o ekologicznych uprawach, regionalnych artystach, nowinki ze świata ekologicznych rozwiązań ,ogłoszenia o okolicznych jarmarkach.Postaramy się gromadzić ciekawe informacje sprzyjające dokonywaniu korzystnych wyborów w dzisiejszych zabieganych czasach, tak aby żyć w równowadze ze sobą i środowiskiem naturalnym. Bądźmy bardziej eko!

Zapraszam do śledzenia działu ekologia oraz do pisania sugestii i pytań na e-maila eko@hobby.pl

fot./kuzbein/

Opublikowano