Anders Bardal zwycięzcą loteryjnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem

Norweg Anders Bardal triumfował w dzisiejszym konkursie na Wielkiej Krokwi, a tuż za nim za nim uplasowali się Słoweniec Peter Prevc i Niemiec Richard Freitag. 

Najlepszym z Polaków był Maciej Kot, który ukończył zawody na 10. miejscu. Zawody zostały zakończone po przeprowadzeniu pierwszej serii z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych – silnego, porywistego wiatru, opadów deszczu i deszczu ze śniegiem oraz wysokiej temperatury.

Zawody od samego początku prześladował pech. Z powodu silnego wiatru opóźniono pierwszą serię skoków. Później w strugach deszczu Thomas Diethart i Andreas Wellinger po swoich skokach uzyskali jedne z najsłabszych wyników. Decyzja Jury była dość zaskakująca. Pozwolono tym zawodnikom powtórzyć swoje skoki. Na szczęście udało się doprowadzić do końca pierwszą serię.

Wszyscy zdawali sobie sprawę, że w takich warunkach może odbyć się tylko jedna seria. Tu kolejny raz swoją decyzją organizatorzy zaskoczyli wszystkich. Zawodnicy mieli rozpocząć, drugą serię. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i zakończył dzisiejszy turniej.

 

Opublikowano