I Bal Mistrzów Kolarskich już 25 stycznia w Warszawie

poland bike

Takiego wydarzenia w dziejach polskiego kolarstwa jeszcze nie było! W sobotę, 25 stycznia 2014 roku w centrum Warszawy odbędzie się pierwszy, a zatem historyczny Bal Mistrzów Kolarskich. Podczas imprezy zostanie uroczyście przedstawiona „Złota” Dziesiątka Polskich Kolarzy Wszechczasów, wybrana przez kapitułę konkursową, złożoną m.in. z dziennikarzy zajmujących się kolarstwem. W tym roku wybór dotyczy wyłącznie mistrzów kolarstwa szosowego. Na liście nominowanych znajdują się medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata m.in. Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Stanisław Szozda, Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Janusz Kowalski, Lech Piasecki, Joachim Halupczok, Zenon Jaskuła, Marek Leśniewski, Andrzej Sypytkowski, Jan Jankiewicz, Michał Kwiatkowski, Zbigniew Spruch, Edward Barcik i Lucjan Lis, ale także Dariusz Baranowski, Zbigniew Szczepkowski, Marian Więckowski, Stanisław Królak i wielu innych. 

Bal Mistrzów Kolarskich w Warszawie będzie organizowany co roku i stanie się niepowtarzalną okazją do spotkania w jednym miejscu i czasie największych sław polskiego kolarstwa. Organizatorzy – Mieczysław Jachacy (Restauracja Avangarda) i Grzegorz Wajs (Poland Bike) –  zapowiadają, że formuła konkursu co roku będzie inna.

Areną I Balu Mistrzów Kolarskich 25 stycznia będzie sala balowa Restauracji Avangarda w Domu Technika NOT w centrum Warszawy, przy ul. Czackiego 3/5. Start – 19:00.

Będzie muzyka na żywo, świetne menu i doskonałe towarzystwo. Bal rozpocznie się o 19:00, a Złotą” Dziesiątkę Polskich Kolarzy Wszechczasów poznamy o 21:00. Bal Mistrzów Kolarskich potrwa do „białego rana”.

Patronat honorowy: Polski Związek Kolarski

/Media Poland Bike/

Opublikowano