„Nowolazurowa” będzie dłuższa

warszawa.wikia.com
warszawa.wikia.com

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na budowę kolejnego odcinka „Nowolazurowej” – od ul. ks. J. Chrościckiego do Połczyńskiej. Niemal kilometrowa droga ma być gotowa jesienią 2015 r.

Oddana do ruchu w 2013 r. ulica nazywana roboczo „Nowolazurową” o długości ok. 2600 m łączy Aleje Jerozolimskie i ul. ks. J. Chrościckiego we Włochach. Arteria poprawiła komunikację w dzielnicy Włochy i Ursus – w Alejach Jerozolimskich łączy się poprzez Węzeł Salomea z Południową Obwodnicą Warszawy, krzyżuje się z ul. Ryżową i Traktorzystów oraz w dwóch miejscach – po wiadukcie i w tunelu przecina dwie linie kolejowe.

ZMID podpisał właśnie firmą SKANSKA umowę na budowę następnego odcinka ulicy. Planowany odcinek „Nowolazurowej” ma długość ok. 950 m, z czego ok. 550 m to wiadukt nad torami stacji Warszawa Główna Towarowa. Ulica będzie miała dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na długości ok. 600 m – na skrzyżowaniu z „Nowolazurową” powstanie rondo. Prace potrwają 21 miesięcy, ich koszt to 78,7 mln zł.

Miejskie plany zakładają jeszcze jeden etap inwestycji – przebudowę istniejącej ul. Lazurowej od ul. Połczyńskiej do drogi S8. Trwa już wykup gruntów przeznaczonych pod budowę tego odcinka.

/fot. warszawa wikia, źródło: UM Warszawa/

 

Opublikowano