PŚ Szklarska Poręba: urodzinowa wygrana Justyny Kowalczyk

Pełne trybuny na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie wiwatowały w niedzielę, dziękując Justynie Kowalczyk za zwycięstwo na dystansie 10 km klasykiem. Nie zabrakło również ogromnych tortów dla polskiej biegaczki, która podczas zawodów Pucharu Świata świętowała swoje 31. urodziny.

Oczywiście nie mogło się też obyć bez chóralnego „Sto lat!” dla Justyny od ponad 5 tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach na Polanie Jakuszyckiej. I to nie tylko po finiszu i podczas dekoracji, ale już w trakcie biegu, który polska „Królowa Nart” wygrała z ogromną przewagą nad rywalkami. Druga na mecie Julia Czekaliewa z Rosji straciła do Kowalczyk aż 40 sekund. Trzecie miejsce zajęła inna Rosjanka –Julia Iwanowa.

Dobrze na trudnej, miękkiej trasie o długości niemal 11 kilometrów (cztery pętle po 2,7 km) spisały się również Paulina Maciuszek (19 miejsce), Kornelia Kubińska (25) i Ewelina Marcisz (30), które zdobyły cenne punkty do klasyfikacji generalnej. W sumie w niedzielnym biegu wystartowało 12 Polek. Nie było wśród nich Sylwii Jaśkowiec (zajęła 4. miejsce w sobotnim sprincie), którą rano trenerzy wycofali ze startu.

W biegu nie brały udziału Norweżki i Szwedki, które miały w ten weekend mistrzostwa swoich krajów.

/PZN/
fot. www.justyna-kowalczyk.pl

Opublikowano