Słoweńcy najlepsi w Zakopanem, Polacy tuż za podium.

Drugi w historii drużynowy konkurs w Zakopanem i drugie zwycięstwo Słoweńców. Reprezentacja Słowenii podtrzymała dobrą passę i wygrała sobotnie zawody drużynowe Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, a na najniższym miejscu na podium uplasowali się Austriacy. Polacy nie powtórzyli sukces z przed roku i tym razem znaleźli się tuż za podium, zajmując czwartą pozycję.

W sobotę w Zakopanem rozegrany został wieczorny drużynowy konkurs Pucharu Świata, w którym wystartowało dziesięć drużyn: Słowenia, Austria, Niemcy, Polska, Norwegia, Czechy, Finlandia, Włochy, Rosja i reprezentacja Kazachstanu. Po pierwszej serii z rywalizacji odpadły ostatnie dwie drużyny. Natomiast na półmetku prowadzili Niemcy, przed reprezentacją Austrii oraz Polski. Po pierwszej serii w czołówce był bardzo ciasno i pierwsze cztery zespoły dzieliła różnica niespełna dziewięciu punktów. Najlepiej spisał się Andreas Wellinger. Niemiec w trudnych warunkach uzyskał 130 metrów i indywidualnie był najlepszym zawodnikiem w pierwszej serii. Kamil Stoch w nieoficjalnej klasyfikacji był drugi, a trzeci był reprezentant Słowenii – Peter Prevc.

W drugiej serii jednak sporo się pozmieniało. Słoweńcy w składzie: Jurij Tepes, Robert Kraniec, Jernej Damjan i Peter Prevc skakali jak natchnieni w serii finałowej i pewnie wygrali sobotnie zawody drużynowe w Zakopanem, wyprzedając drugich Niemców o prawie 12 punktów. Natomiast na najniższym stopniu na podium uplasowali się Austriacy. Przed ostatnią grupą zawodników Polacy zajmowali trzecie miejsce, jednak w finale Gregor Schlierenzauer skoczył dalej od Kamila Stocha i wyrwał naszej reprezentacji miejsce na podium. Lider PŚ popełnił błąd w locie i uzyskał 126 metrów. Było to za mało, aby pokonać Austriaków. Polacy w składzie: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Kamil Stoch ostatecznie zajęli czwartą pozycję.

Zdecydowanie najlepiej z Polaków w konkursie drużynowym spisał się Dawid Kubacki. W obu seriach nasz zawodnik uzyskał ponad 130-metrowe odległości (131 i 132,5m) i tym konkursem potwierdził, że liczy się w walce o miejsce w składzie na Igrzyska Olimpijskie w Soczi.