Wieliszewski Crossing – Zima

UG Wieliszew
UG Wieliszew

W roku 2014 na terenie Gminy Wieliszew zorganizowane będą cztery wydarzenia sportowe pod nazwą „Wieliszewski Crossing 2014”. Mieszkańcy Gminy i miłośnicy biegania oraz dwóch kółek będą mogli zasmakować sportowej rywalizacji o każdej porze roku, próbując swoich sił w zawodach sportowych. Imprezy będą tak przygotowane, aby osoby w różnym wieku i na różnym poziomie sportowym, bez względu na kondycję mogły wziąć w nich udział.

Terminy imprez:
26 stycznia – Wieliszewski Crossing –zima – Szkoła w Komornicy (koło zapory w Dębem)
10 maja – Wieliszewski Crossing- wiosna Wieliszewska Trasa Crossowa
15 czerwca – Wieliszewski Crossing- lato – Krubin
14 września – Wieliszewski Crossing- jesień – FINAŁ – Wieliszew
Zasady zawodów określać poszczególne regulaminy każdego z etapów.

Sezon sportowy w Gminie Wieliszew rozpocznie się już 26 stycznia edycją zimową rozegraną na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy.  To idealne miejsce na organizację imprezy o tej porze roku. Na terenie szkoły uczestnicy będą mieli do dyspozycji ciepłe, przestronne zaplecze, gdzie po zawodach będzie można rozgrzać się gorącą herbatą, posilić się ciepłą zupą i ciastem.

Sam start zawodów zostanie zorganizowany na  stadionie, gdzie wcześniej najmłodsi spróbują swoich sił w zaplanowanych dla nich zawodach. W przypadku pojawienia się tak wyczekiwanego przez dzieci śniegu zorganizowany zostanie również wyścig saneczkowy. Dlatego też rodzice dla swoich pociech na ten dzień muszą zadbać o odpowiedni sprzęt dopasowany do warunków pogodowych. Za fantastyczną sportową zabawę na świeżym powietrzu młodzi zawodnicy otrzymają słodkie upominki.

PROGRAM IMPREZY:

  • od godz.9.00 – zgłoszenia i odbiór numerów;
  • 9.50- rozgrzewka dla dzieci;
  • 10.00 –  zawody dla dzieci;
  • 10.20 – rozgrzewka dla rowerzystów;
  • 10.30- start rowerzystów;
  • 11.50- rozgrzewka dla biegaczy;
  • 12.00- start biegaczy;
  • 13.30- dekoracja zwycięzców

Każdy z uczestników tego sportowego zimowego wyzwania otrzyma pamiątkowy medal z inauguracyjnej  edycji sezonu 2014, która zapoczątkuje możliwość zdobycia całej serii medali „Wieliszewskiego Crossingu”. Nagrodzimy również trofeami sportowymi zawodników za zajęcie pierwszych miejsc  w kategorii Open oraz kategoriach wiekowych w obu dyscyplinach.

/UG Wieliszew/

Opublikowano