Złodzieje paliwa – zatrzymani

policja

28-letniego kierowcę ciężarowego pojazdu przewożącej paliwo zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. Mężczyzna spuszczał paliwo z cysterny do przygotowanych wcześniej pojemników, które miały następnie trafić do prywatnych odbiorców. Paweł G. – pracownik firmy transportowej oraz 36-letni Rafał Z. i 34-letni Mariusz Z. już usłyszeli zarzuty kradzieży 90 litrów paliwa o łącznej wartości 450 złotych. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wnioski o dobrowolnie poddanie się karze.

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu kilka minut przed 6:00 rano udali się w rejon jednej z baz transportowych na terenie gminy Tłuszcz, gdzie według uzyskanej informacji jeden z kierowców zespołu pojazdów ciężarowego przewożącego paliwo miał nielegalnie spuszczać z cysterny olej.

Policjanci na miejscu zastali pracowników jednego z koncernów naftowych, którzy wskazali pojazd przewożący paliwo oraz kierowcę ciężarówki. Jak ustalili mundurowi 28-letni pracownik, z cysterny w miejscu gdzie znajdowały się zawory do spuszczania paliwa, podpiął dwie mufy z przewodami i spuszczał paliwo do przygotowanych wcześniej baniek. Łącznie mężczyzna przelał w ten sposób do pojemników blisko 90 litrów oleju napędowego. Napełnione paliwem bańki miały trafić do prywatnych odbiorców – dwóch mężczyzn, którzy również byli przy cysternie, jednak na widok pracowników ochrony wsiedli do terenowego auta i odjechali.

Funkcjonariusze mając pewność, że mężczyzna dokonali nielegalnego spuszczenia paliwa z cysterny, przystąpili do jego zatrzymania. 28-letni Paweł G. od razu przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadli: 36-letni Rafał Z. i 34-letni Mariusz Z. – podejrzani o współudział w kradzieży paliwa.

Policjanci już przedstawili całej trójce zarzuty kradzieży 90 litrów oleju napędowego, narażając tym samym na straty finansowe w kwocie 450 złotych jeden z koncernów naftowych. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

/KSP/

Opublikowano