Legia Warszawa: Rok 2014 rokiem Lucjana Brychczego!

Lucjan Brychczy, który jest w Klubie od 60 lat, stanowi jego Legendę. Jest symbolem wszystkich sukcesów Legii Warszawa na przestrzeni lat. Oddając mu cześć, rok 2014 nazwano Jego imieniem.

Przed nami kolejny rok a w nim kolejne wyzwania w krajowych i europejskich rozgrywkach. Jednak nadchodzący rok to nie tylko sportowe emocje ale także znaczący, podwójny  Jubileusz Legendy naszego Klubu. W czerwcu Pan Lucjan Brychczy będzie obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny a jednocześnie będzie mógł celebrować swoją sześćdziesięcioletnią obecność na Łazienkowskiej.
Legia jest obecna w życiu Pana Lucjana Brychczego od 1954 roku nieprzerwanie do dziś.

Legia Warszawa, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz fani zrzeszeni w grupach kibicowskich wspólnie postanowili uhonorować Prezesa Honorowego Klubu Pana Lucjana Brychczego i ogłosić rok 2014 Rokiem imienia Lucjana Brychczego.

Komunikat SKLW:
Rok 2014 rokiem Lucjana Brychczego!

Rozpoczął się nowy rok kalendarzowy, a w jego trakcie czeka nas wiosenna runda rozgrywek wraz z nową formułą  fazy finałowej, europejskie puchary w których Legia zapewne weźmie udział oraz runda jesienna kolejnego sezonu 2014/15.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa oraz fani zrzeszeni w grupach kibicowskich, w porozumieniu z władzami naszego klubu, wspólnie postanowili uhonorować żywą legendę Legii – pana Lucjana Brychczego i ogłosić ten rok Jego imieniem.

Na kanwie tego pomysłu doszło wcześniej do spotkania z samym zainteresowanym i po przedstawieniu koncepcji uzyskano Jego zgodę, co znając ogromną skromność naszego bohatera i budząc obawy czy będzie chciał uczestniczyć w takim projekcie, niezmiernie cieszy.

W tym roku pan Lucjan Brychczy obchodzić będzie swój podwójny jubileusz. Pierwszy związany jest z Jego sześćdziesięcioletnią obecnością w Legii, do której trafił w 1954 i od tego czasu jest z nią nieprzerwanie związany. Drugi natomiast będzie miał miejsce 13 czerwca br. kiedy obchodzić będzie swoje osiemdziesiąte urodziny.

Poza czysto tytularnym aspektem, rok ten będzie obfitował w wiele kibicowskich inicjatyw przybliżających fanom sylwetkę popularnego „Kiciego”, przypominających Legię i zawodników naszej drużyny z czasów kiedy w niej grał. Planowane są  też kibicowskie turnieje, spotkania z panem Lucjanem i inne wydarzenia, których katalog wciąż jest tworzony. Nie zabraknie również symboliki klubowej mającej na celu uhonorowanie tego legendarnego piłkarza, trenera i honorowego prezesa naszej Legii.

Ten całoroczny projekt, poza chęcią oddania należnego szacunku i będący wyrazem popularności i sympatii warszawskich kibiców wobec pana Lucjana, ma też na celu krzewienie historii naszego klubu, której młodsi kibice siłą rzeczy nie mogą znać i pamiętać, a którą dzięki choćby Jego wspomnieniom będą mieli okazję poznać bliżej.

Poszczególne, planowane wydarzenia związane z akcją będą wcześniej sygnalizowane na łamach legijnych portali a organizatorzy wszystkich gorąco namawiają do brania w nich czynnego udziału!
Uhonorujmy wspólnie Legendę przez wielkie L, tak samo wielką jak byśmy zawsze chcieli widzieć naszą Legię!

/Legia.com/

fot. Bartłomiej Bator

Opublikowano