Policjant uratował mężczyznę

Sierżant sztabowy Marcin Kędel dzielnicowy z Komisariatu Policji w Serocku uratował mężczyznę. Dzięki przeprowadzonej przez policjanta resuscytacji 81-letniemu mężczyźnie powróciły czynności życiowe. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego policjant otoczył mężczyznę właściwą opieką.

20 stycznia około 11.10 do Komisariatu Policji w Serocku dodzwoniła się kobieta i poinformowała, że w dniu wczorajszym około 13.00 wyszedł z domu w Warszawie jej 81- letni mąż i do chwili obecnej nie ma z nim żadnego kontaktu. Kobieta poprosiła o sprawdzenie czy na działce letniskowej w powiecie legionowskim nie przebywa jej mąż.

Sierżant sztabowy Marcin Kędel natychmiast udał się pod wskazany adres.
Mimo wielokrotnego pukania do drzwi i dzwonienia domofonem nikt nie otwierał. Wtedy policjant wszedł do środka przez otwarte drzwi. Sierż. sztab.

Marcin Kędel zauważył nieprzytomnego mężczyznę.
Policjant stwierdził brak funkcji życiowych u mężczyzny i natychmiast rozpoczął reanimację. W między czasie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Serocku, aby ten wezwał pogotowie ratunkowe.
Po kilkuminutowej reanimacji mężczyzna zaczął oddychać . Przybyłe na miejsce pogotowie zabrało go do jednego z warszawskich szpitali.

Sierżant sztabowy Marcin Kędel służbę w Policji pełni od 7 lat. Obecnie jest dzielnicowym Komisariatu Policji w Serocku.

Sierżant sztabowy Marcin Kędel wykazał się profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem.

Radio Hobby gratuluje postawy !

/KPP Legionowo/

 

Opublikowano