Wołomin: Bezpłatna Szkoła Rodzenia w programie TAKrodzina.pl

Niezwykle ważne wydarzenie– przyjście na świat Waszego Dziecka – już wkrótce? To oczywiste, że chcesz zadbać o bezpieczeństwo, radość, przyszłość tej najważniejszej małej osoby. Możesz zatroszczyć się o Nią już teraz – specjaliści z  powiatowej szkoły rodzenia w Wołominie poprowadzą Cię jak za rękę przez czas ciąży, porodu i połogu. To element programu TAKrodzina.pl. Zapisy właśnie rozpoczęte.

Poród i wszystko to co następuje po nim, to niestety wielka niewiadoma. Dlatego chcemy tak ważne jest przygotowania przyszłej Mamy i przyszłego taty do podjęcia wyzwania jakie staje przed Nimi. Tak, aby czas pierwszego spotkania z dzieckiem był czasem pięknym i niezapomnianym.

Warto pójść do szkoły rodzenia, dowiedzieć się czego można się spodziewać się w trakcie trwania porodu, nauczyć się z tym radzić, być gotową.

Książki i poradniki, informacje znalezione w Internecie, rady rodziny to może być zbyt mało – ze szkoły rodzenia skorzystać naprawdę warto.

Dochodzi jeszcze jeden „plus”  – Tatusiowie powinni wiedzieć jak ważne jest bycie razem w czasie ciąży, wspólne przeżywanie porodu z ukochaną kobietą, a także pierwszych chwil z maleństwem. Wtedy mocniej i bez zbędnych obaw będziecie mogli zaangażować się wychowywanie dzieci.

Okaże się, że pielęgnacja i opieka nad maluszkiem nie koniecznie musi kojarzyć się jedynie z wyrzeczeniami i trudem, a staje się czymś wspólnym i przyjemnym.

Bezpłatna powiatowa szkoła rodzenia prowadzona jest w ramach programu polityki prorodzinnej w Powiecie Wołomińskim „TAKrodzina.pl”. Z pomocy Starostwa już dziś może skorzystać co najmniej 120 par.

 To kolejny ważny element rozszerzający program polityki prorodzinnej w Powiecie Wołomińskim. Fakt, że są to zajęcia nieodpłatne, prowadzone przez profesjonalistów, daje nadzieję, że nasze starania zostaną docenione przez przyszłe mamy i tatusiów – podkreśla Sylwia Matusiak, obecnawiceburmistrz Marek, a jeszcze jako radna inicjatorka powstania programu TAKrodzina.pl

 

Dlaczego warto chodzić do powiatowej szkoły rodzenia?

Szkoła rodzenia to tylko 20 godzin, 10 spotkań, a taka nabyta wiedza i umiejętności są bezcenne.

To bardzo konkretne informacje m.in. o zdrowiu w ciąży, o odżywianiu, jak radzić sobie z dolegliwościami, o czynnikach mających wpływ na zdrowie kobiety ciężarnej i jej dziecka. To rady jak wzmocnić wydolność fizyczną poprzez ćwiczenia i zmniejszyć lęk przed porodem siłami natury. To rady jak przygotować mieszkanie i wyprawkę dla noworodka, jak go pielęgnować, jak kapać, jak karmić piersią i jakie to przynosi korzyści.

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 22 763 31 37  od poniedziałku do piątku w godz. 10.00- 14.00

Zajęcia Szkoły Rodzenia prowadzone będą na zlecenie Starostwa przez specjalistów z dziedziny położnictwa, neonatologii i fizjoterapii na terenie Szpitala Powiatowego w Wołominie.

Do udziału w programie zapraszamy Mamy wraz z Tatusiami : będące od 21-24 tygodnia ciąży, które deklarują urodzenie dziecka w Szpitalu Powiatowym w Wołominie; zamieszkujące na terenie powiatu wołomińskiego; posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach szkoły rodzenia

Program prowadzonych zajęć udostępniony zostanie na stronie internetowej szpitala, www.takrodzina.pl oraz www.powiat-wolominski.pl;

Opublikowano