Zimowy Maraton rowerowy w Chotomowie

Santini Northtec MTB Zimą, czyli wyjątkowy na skalę światową, jedyny taki cykl w Polsce. Już niedługo, 16 lutego w Chotomowie, odbędzie się pierwszy z trzech zimowych startów tej wyjątkowej imprezy. Ścigać może się każdy!

Co wyjątkowego jest w zimowych maratonach? Wszystko! Wielu uczestników potwierdza, że zimowy maraton wymaga większego wysiłku, ale dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jak mówi sam mistrz Cezary Zamana – Skrócenie przerwy jesienno-zimowej to świetny trening na śliskiej nawierzchni, najlepsza szkoła upadków, hartowanie organizmu, zbudowanie bazy na letnie starty, czy wreszcie nasycenie się światłem w okresie jego braku. To wielkie wyzwanie, które tak lubią nasi maratończycy.

Jazda zimą staje się coraz bardziej popularna, ponieważ zawodnicy zdają sobie sprawę, jak ważną rolę w kolarstwie odgrywa taki trening. Dowodem na to jest dobra frekwencja, która rośnie z roku na rok. Niezwykły jest także klimat imprezy, o który dba organizator. Dla mnie jako rowerzysty – podkreśla Zamana – ważna jest wyjątkowa atmosfera wśród startujących. Najmocniej można ją odczuć podczas wspólnego posiłku, tuż po trudach maratonu, gdzie przeżycia z zimowej przygody stają się wspaniałym pretekstem do rozmów dla ludzi, których łączy ta sama pasja.

Santini Northtec MTB Zimą 2014, zostanie rozegrany już po raz czwarty. W nadchodzącej edycji oprócz CHOTOMOWA (16.02 niedziela) maratony odbędą się w POMIECHÓWKU (9.03 niedziela) i w MROZACH (23.03 niedziela). Tereny Mazowsza, na których odbywają się zimowe starty, są idealne na jazdę o tej porze roku. Suchy sosnowy las oraz piaszczyste podłoże pozwalają na zachowanie idealnej nawierzchni, bez błota i grzęzawisk.

Tegoroczny maraton w Chotomowie, podobnie jak rok temu, dedykowany jest zmarłemu w 2012 roku Andrzejowi Wilczypolskiemu. Andrzej cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był przyjacielem Mazovii, pomagał w wyznaczeniu trasy pierwszej edycji zimowego maratonu w Chotomowie w 2005 roku.

Impreza rozrasta się z roku na rok, dzięki uczestnikom, którzy licznie stają na starcie nie bojąc się niskich temperatur. Sprzyja temu również dobra organizacja, możliwa dzięki zaangażowaniu gminy Jabłonna – gospodarza maratonu.

Przewidziana pula nagród w cyklu to 15 000 zł! Uczestnicy będą mieli zapewnione biuro zawodów, prysznice, ciepły posiłek oraz ogrzewane pomieszczenia.

Żeby sprawdzić się w niecodziennych warunkach i przeżyć zimowy przygodę zarejestruj się na www.mazoviamtb.pl/zima.

Poniżej najważniejsze informacje dla uczestników 

Data: 16.02.2014 (niedziela), godz. 10.00.
Start i meta: Chotomów ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego na skraju lasu Chotomowskiego, 1 km od biura zawodów.

Biuro zawodów: Szkoła Podstawowa, ul. Partyzantów 23.

Dystanse do wyboru:
Hobby – 7 km
Fit – 18 km
Mega – 35 km

Program zawodów: Niedziela (16.02)

• godz. 7.30 – 9.30 – zapisy w Biurze Zawodów
• godz. 9.30 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego, na skraju lasu Chotomowskiego, 1 km od biura zawodów
• godz. 10.00 – start maratonu, dystanse Fit i Mega
• godz. 10.13 – start dystansu Hobby
• godz. 12.00 – dekoracja dystansu Hobby
• godz. 13.00 – dekoracja dystansu Fit
• godz. 14.00 – dekoracja dystansu Mega

/UG Jabłonna/

Opublikowano