Druga młodość książek

wym4Wystarczy, że już przeczytane znajdą nowych czytelników. Będzie to o tyle łatwiejsze, że w sobotę 25 stycznia od 16 do 18 Galeria Kordegarda zaprasza na ‘Wymienialnię Książek’.

Zasady tzw. ‘bookcrossingu’ są bardzo proste. Wystarczy przeczytaną i zapomnianą dawno książkę i wymienić na inną. W tym przypadku możemy nawet nadać prywatną dedykację.

Jak zapowiadają organizatorzy każdy znajdzie coś dla siebie. Już od dłuższego czasu Galeria także magazynuje książki na właśnie takie wymiany. Bez problemu będzie można odszukać dla siebie romans, poezję, literaturę młodzieżową, encyklopedię, reportaże, czy fantastykę. Jak zawsze będzie można znaleźć białe kruki, wydania z PRL-u, przedwojenne, a także te zupełnie najnowsze.

Na nowych właścicieli czekają m.in. książki Lema, Kafki, Steel, czy Cobena.

„Wymieniając książki, dajemy im nowe życie. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.” – zapewniają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Galerię Kordegarda znajdziemy przy Krakowskim Przedmieściu 15/17.

Opublikowano