Rozliczyłeś PIT za 2013 r.? Odbierz Kartę warszawiaka

zsw

Osoby mieszkające w Warszawie, które rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2013 r. mogą wyrabiać „od ręki” Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

To kolejne ułatwienie, które pozwoli nowym podatnikom w Warszawie na skrócenie procedury i otrzymanie zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

 

Osoby, które rozliczyły się w urzędzie powinny zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM z poświadczoną przez urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania pierwszą stroną formularza PIT. Poświadczoną, czyli zawierającą prezentatę  – pieczątkę urzędu wraz z podpisem osoby przyjmującej zeznanie. Po wypełnieniu i złożeniu wniosku otrzymają hologram „od ręki”. W przypadku wniosku rodzinnego należy pamiętać, o podpisaniu go przez wszystkich pełnoletnich członków rodziny. Rozliczający się wspólnie małżonkowie muszą mieć na formularzu ten sam, warszawski adres zamieszkania.

 

Natomiast osoby, które rozliczyły się przez Internet, powinny się zgłosić się do POP z wydrukowaną pierwszą stroną formularza PIT zawierającą adres zamieszkania oraz z tzw. UPO – wygenerowanym przez system Ministerstwa Finansów Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. Wtedy również otrzymają hologram „od ręki”.

 

Karta warszawiaka i Karta młodego warszawiaka, działające na bazie elektronicznego nośnika biletów przysługują mieszkańcom, którzy rozliczyli podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w stolicy. Szczegółowe informacje na temat cen i warunków korzystania z kart są dostępne na stronie internetowej www.ztm.waw.pl oraz pod numerem 19115.

 

Przypominamy, że posiadacze kart oprócz zniżek na bilety komunikacji miejskiej, mogą korzystać również z ulg w placówkach kulturalnych i sportowych, oraz specjalnych zniżek i preferencji przyznanych przez podmioty gospodarcze. Aktualny katalog ofert znajduje się na stronie: http://karta.um.warszawa.pl/katalog

Opublikowano