Premiera: „Byczek Fernando” w Teatrze Guliwer

ByczekFernandoTeatrGuliwe_plakatZa nami sobotnia premiera spektaklu „Byczek Fernando” w Teatrze Lalek Guliwer.

„Byczek Fernando” to spektakl zrealizowany na podstawie wierszowanej bajki autorstwa amerykańskiego twórcy literatury dziecięcej, Munro Leafa. Fabuła książki opowiada o pokojowo nastawionym do świata byczku, który zamiast brać udział w korridzie woli wieść spokojne, radosne życie, przesiadywać pod ulubionym drzewem i wąchać kwiaty. Bajka przypomina o tym, że pokój na świecie jest najważniejszy.

Pierwsza publikacja książki zbiegała się w czasie z wybuchem wojny w Hiszpanii, co spowodowało, że uznano ją za utwór pacyfistyczny i na długie lata zakazano jej wydawania. W Polsce utwór został spopularyzowany za sprawą mistrzowskiego przekładu Ireny Tuwim.

„Pomysł na realizację przedstawienia zrodził się z zestawienia postaci byczka z bajki Munro Leafa z motywem byka pojawiającym się w twórczości Pabla Picasso. Fabułę książki umieszczamy więc w kubistycznym świecie malarstwa i rzeźby, który jest bliski wrażliwości dziecka i jego postrzeganiu świata” – mówi reżyser spektaklu Robert Jarosz.

 

Reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Pavel Hubička
Choreografia: Weronika Pelczyńska
Muzyka: Piotr Klimek
Multimedia: Krzysztof Kiziewicz

Obsada: Tomasz Kowol, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Katarzyna Brzozowska, Anna Przygoda, Krzysztof Prygiel, Maciej Owczarzak, Damian Kamiński.

 

Najbliższe spektakle: 28 stycznia godz. 10:00,  29 stycznia godz. 10:00 i 12:00,  30 stycznia godz. 10:00 i 12:00,  31 stycznia godz. 10:00,  1 lutego godz. 17:30.

 

Źródło: www.teatrguliwer.waw.pl

Opublikowano