Premiera: „MusicaLove – The Show” w Teatrze Rampa

MusicaLoveTeatrRampa_plakat_02MusicaLove – The Show – to najnowsza odsłona wyjątkowego autorskiego projektu musicalowego Jakuba Wociala pt. „Broadway Street the Show”, w którym przed naszymi oczami – podobnie jak zdjęcia w starym albumie – ukażą się znajome sceny wyśpiewanych miłosnych wyznań, pragnień, rozczarowań i tęsknot. Trudno tu wymienić przebogatą paletę uczuć i emocji jakie zapewnią nam gwiazdorskie wykonania najbardziej znanych miłosnych songów ze słynnych musicali, głównie autorstwa Andrew Lloyda Webbera. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod batutą Tomasza Filipczaka.

Rozpoczniemy jak u Hitchcocka – od trzęsienia ziemi – a więc od niepokornego „Bulwaru zachodzącego słońca” – musicalu i filmu, które stały się ikoną Hollywood. Pochodząca z tego musicalu piosenka „Tak, jak byśmy się nigdy nie żegnali” da nam przedsmak wielu uniesień i wzruszeń. Dalej bowiem będziemy z Evitą nucić jakże znajome „Nie płacz za mną Argentyno”, a z Magdaleną z kultowego „Jesus Christ Superstar” wzdychać „Jak mam Go kochać ?…” oraz przeżyjemy głęboko song Jezusa w Getsemani. Świeżo zakochani z musicalu „Whistle Down The Wind” dowiedzą się jak „Okropnie jest marnować pocałunek”, a ciężko doświadczeni nieodwzajemnioną miłością mogą odnaleźć bliskie sobie klimaty w mrocznym a zarazem fascynującym „Upiorze w operze”. To on opowie nam o romantycznej „nocy, która rozpaliła uczucia” i która „pomogła mu stworzyć piękną muzykę”, ale również przestrzeże nas, że zawiedziona miłość prowadzi tam, „skąd nie ma już powrotu”. Z kolei musical „Kobieta w bieli” podpowie nam w jakich zabawnych miłosnych sytuacjach „wszystko może ujść na sucho” oraz zapewni, że warto się starać dla ukochanej osoby, bo dla zakochanego „Z tobą lecz bez ciebie” nie ma sensu.

Wreszcie zwieńczeniem naszego wieczoru będą przeboje z musicalu : „Love Never Dies”, które przypomną nam, że „rozbita dusza nie może być żywa i cała”, dopóki nie połączy się z przeznaczoną sobie połową, bowiem prawdziwa „miłość nigdy nie umiera”. Jesteśmy pewni, że nasi Widzowie pozostaną z tym właśnie, optymistycznym przesłaniem, a usłyszane tutaj MusicaLove przeboje pozostaną na zawsze w ich sercach.
Wszak songi te – tak jak miłość, którą opiewają – są już nieśmiertelne!

 

Reżyseria i scenariusz: Jakub Wocial, Magdalena Depczyk.

Obsada: Dorota Osińska/Katarzyna Łaska, Olga Bieńkowska/Sanne Mieloo, Małgorzata Duda – Kozera, Paulina Janczak, Jakub Wocial, Kamil Dominiak/Michał Rudaś.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.

 

Najbliższe spektakle: 31 stycznia godz. 19:00 (premiera), 1 lutego godz. 19:00, 14 – 16 lutego godz. 19:00.

 

Źródło: www.teatr-rampa.pl

Opublikowano