Trzy pytania do… zespołu Classic

classic2Formacja Classic działa nieprzerwanie od 1992 roku. Na swoim koncie ma osiem autorskich płyt, oraz wiele kultowych piosenek. Któż z nas nie zna, taki hitów jak: „Warto żyć”, „Hej, czy Ty wiesz” oraz „Jesteś wielkim spełnieniem”? W kolejnej odsłonie cyklu, „Trzy pytania do…” na tapetę bierzemy, Roberta Klatta.
(Kamil Górski, Radio Hobby): W ubiegłym roku, zespół Classic świętował dwudziestolecie istnienia. Nie znudziło Ci się granie disco – polo?
(Robert Klatt, zespół Classic): Jestem dumny z tego, że przez ponad dwadzieścia lat  tworzyliśmy scenę muzyki tanecznej. Coraz częściej spotyka się zespoły, które co chwilę zmieniają swój skład. Nasza formacja ma niezmienną ekipę. Disco polo, zawsze było, jest i będzie w naszych sercach. Świadczyć o tym mogą, przeboje z przeszłości i nowości muzyczne, które ukazują się na rynku.
Słyszałem, że są już szykowane pierwsze przymiarki do XIX. Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie?
– Tak, to prawda. Wzorem roku ubiegłego, impreza trwać będzie dwa dni. Na początku sceną zawładną debiuty, a później tradycyjnie wielkie gwiazdy. Mogę zdradzić tylko tyle, że prowadzone są już rozmowy na temat gościa specjalnego imprezy. Nazwiska niestety nie mogę jeszcze podać, lecz zapewniam – każdy zna tą osobowość muzyczną. Co więcej, będzie to pierwszy koncert tej gwiazdy w Polsce.
W 2010 roku, ukazała się Wasza ostatnia płyta pt. „Wszystko się zmienia”. Kiedy możemy spodziewać się kolejnego krążka?
– Trwają gorące przygotowania do kolejnej płyty zespołu Classic. Dosłownie zaraz z chłopakami wchodzimy do studia i zaczynamy nagrywać materiał. Myślę, że już niedługo na rynku powinno pojawić się kolejne muzyczne wydawnictwo.
Dziękuję za rozmowę.
– Ja również dziękuję i zachęcam do głosowania na nasz przebój – „To nie przyjaźń, tylko miłość” w Liście Przebojów, Power Dance.

fot. www.facebook.com/discoclassic

Opublikowano