Wielkie pieniądze leżą na korcie!

Łukasz Kubot (Facebook / Oficjalny Fanpage)

Zwycięstwo Łukasza Kubota w Australian Open to oczywiście radość wszystkich Polaków. Najbardziej jednak cieszy się sam Łukasz. Nic dziwnego – po wygranej w tegorocznym Wielkim Szlemie w Melbourne polski tenisista zasilił swoje konto kwotą prawie 800 tysięcy złotych. Nie gorzej mają się pozostali nasi tenisiści. 

Dla takich chwil się żyje i ciężko trenuje – powiedział Kubot na konferencji prasowej w Melbourne. Byłem bardzo skupiony i dzięki temu reagowałem odpowiednio na wszystkie zagrania rywali. Chyba rozegrałem swój najlepszy w karierze mecz w deblu – cieszył się 31-letni tensista.

Za taką grę i zwycięstwo należy się odpowiednia gratyfikacja. W finale Kubot otrzymał premię w wysokości 795 tysięcy złotych.

W tegorocznym Australian Open Polacy zarobili prawie 2,9 mln zł. Łukasz Kubot ze swoimi 795 tysiącami zajmuje drugą lokatę w polskiej ekipie. Najwięcej zgarnęła Agnieszka Radwańska – blisko półtora miliona. Na finansowym podium stanął również Jerzy Janowicz, który do Polski przywiezie około 205 tysięcy złotych.

Opublikowano