Co kryje się pod nazwą „Warsaw” ?

Być może niektórzy pamiętają pierwsze polskie komputery „Odra”. Były to lata siedemdziesiąte. Warszawy a raczej „warszawy” wtedy jeszcze nie było. Ale już jest – „Warsaw” –  to najnowsza technologia komputerowa. Producent AMD, lider w branży, tak własnie nazwał najnowszą linię procesorów przemysłowych. Tak więc Warszawa to już nie tylko stolica, ale nazwa najnowszej lini procesorów 12-o i 16-o rdzeniowych wykorzystywanych głownie jako serwerowe  procesory.

Firma  AMD informuje, że nowe układy mogą z powodzeniem obsługiwać wymagające aplikacje uruchamiane w centra danych, w tym takie, które analizują dane.

Producent AMD zapowiada, że więcej szczegółów technicznych o procesorach Warsaw ujawni pod koniec stycznia na targach Open Compute Summit V, które odbędą się w San Jose w stanie Kalifornia.

Układy procesorów Warsaw są już dostępne, a koszt każdego z nich to kilkaset dolarów. A jaka będzie ich dalsza historia – o tym na pewno będziemy informować czytelników www.hobby.pl i Słuchaczy Radia Hobby 89,4 FM.

Opublikowano