„Dźwięki / Kolory | Kształty / Emocje” Pauli Jaszczyk

KulturaWystawyPaulaJaszczyk„Dźwięki / Kolory | Kształty / Emocje” – pod takim tytułem w Teatrze Studio wystawione zostaną multimedialne formy przestrzenne Pauli Jaszczyk.

Są tacy, którzy widzą dźwięki – i tacy, którym obrazy przekładają się na muzykę. A większość bezwiednie przenosi różne określenia z jednej dziedziny na drugą – o obrazie mówią, że „harmonijny”; o utworze muzycznym – że „ma bogatą fakturę”.  Paula Jaszczyk jest świadoma tych zapożyczeń, przenikań i mariaży. Dlatego w swych instalacjach łączy – twórczo – dwie dyscypliny twórcze.  Absorbuje nasze – widzów – zmysły słuchu i wzroku. Jednocześnie. Uaktywnia także naszą wyobraźnię – co niby oczywiste, bez tego nie sposób mówić o aktywnym uczestnictwie w sztuce. Jednak Paula J. buduje tak sugestywnie „światy równoległe”, że dajemy się podpuszczać i wchodzimy w nie, zapominając, że to tylko wizja, iluzja, fatamorgana.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 stycznia (wtorek) o 17:00 w Galerii Studio. Po nim, w sąsiednim Barze Studio, będzie można podyskutować z Artystką podczas zaplanowanego spotkania.

 

Wystawa potrwa do 13 lutego, wstęp wolny.

Opublikowano