Aplikacje dla podróżujących

Telefon, laptop, tablet – bez tych urządzeń wiele osób nie może żyć. Również nie wyobraża sobie urlopu bez gadżetów. Jednak niewielka grupa wie, że za pomocą aplikacji można zorganizować wakacje czy też… zarezerwować pokój w hotelu!

W pierwszej kolejności zawsze zastanawiamy się nad formą dotarcia na miejsce. Jeżeli podróżujemy do miejsca docelowego pociągiem, przyda nam się aplikacja Bilkom z rozkładem PKP. Jeśli zdecydujemy się na lot samolotem to możemy szukać udogodnień korzystając z aplikacji SkyScanner, która wyszuka nam najlepsze połączenia. Podobną funkcjonalność mają też Trip Advisor oraz Kayak, przy czym te aplikacje dają również możliwości sprawdzenia najlepszych i najtańszych hoteli, łącznie z rezerwacją miejsc. Analogicznie możemy postąpić używając Bookig.com lub Hostel World. Jeśli ktoś lubi poznawać nowe osoby i chce wynająć pokój w mieszkaniu może skorzystać z aplikacji Airbnb.

Gdy już jesteśmy na miejscu czas pomyśleć o najprostszym i najszybszym poruszaniu się po mieście. Przydatne są aplikacje JakDojade czy Go2Stop, które pomogą nam wyszukać najdogodniejsze połączenia komunikacji miejskiej.  Często potrzebujemy zamówić taksówkę, wtedy możemy skorzystać z ZlapTaxi i iTaxi, które wyszukują korporacje i szacują koszt przejazdu.

Oczywiście jest to tylko wybór aplikacji, które możemy ściągnąć na telefon. Jak widać w dobie cyfryzacji czasami przydaje się mieć włączony telefon.

 

Opublikowano