Fantastyczne premiery

George R.R. Martin 'Rycerz siedmiu królestw'Najbliższe tygodnie dla miłośników fantastyki zapowiadają się znakomicie. W końcu gorące długo wyczekiwane premiery trafią do naszych rąk.

Na sam początek nowa książka Georga R.R. Martina twórcy świata – Westeros z ‘Gry o tron’. ‘Rycerz siedmiu królestw’ tak właśnie będzie nazywał się zbiór trzech opowiadań osadzony w świecie Pieśni Lodu i Ognia będący nie powiązany z główną fabułą, stanowiący jednak miłe urozmaicenie oraz dodatek.

Jak zawsze u Martina można spodziewać się wielu zaskakujących zwrotów akcji oraz niesamowitej fabuły. Całość dostępna już od dzisiaj (!) w księgarniach.  To doskonały wstęp przed premierą czwartej serii serialu ‘Gry o tron’, który premierę będzie miał 6 kwietnia.

Dwie kolejne propozycje to także nie lada gratka dla fanów fantastyki z rodzimego podwórka.

Równo za tydzień 5 lutego ukaże się ostatni tom sagi Andrzeja Ziemiańskiego ‘Pomnik cesarzowej Achai’. Ponad 10 lat temu został wydany pierwszy tom przygód    Achai, która szybko stała się postacią i książką kultową. Autor po zakończeniu głównej serii powrócił do konceptu w zmienionej postaci opowiadającą wizję świata w wydarzeniach kilkaset lat później.

Na początku marca w końcu do naszych rąk trafi kolejny zbiór opowiadań z inkwizytorem Mordimerze Madderdinie. Po styczniowej dobrej odsłonie drugiej części ‘Szubiniecznika’ Piekara serwuje kolejny gorący kąskek. To miła niespodzianka dla fanów inkwizytora, bo ostatni tom z jego przygodami został wydany ponad 2 lata temu. Jak zawsze przeniesiemy się do alternatywnej rzeczywistości, gdzie główne karty w świecie należą do Świętego Oficjum oraz jej piekielnie skutecznych służb zwalczających wszelkie herezje. To wszystko już do 5 marca w książce ‘Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie’.

Jak zawsze – lektury obowiązkowe!

Opublikowano