Zapomniane Gwiazdy Disco Polo: Imperium

IMPERIUM---ZOLTE-TULIPANYW kolejnej odsłonie cyklu – Zapomniane Gwiazdy Disco Polo, przyjrzymy się formacji Imperium. W latach 90-tych o tym zespole, było dosyć głośno. Po wielkiej discopolowej chwale, postanowili zejść ze sceny. Co robili w trakcie urlopu muzycznego? Co skłoniło ich do powrotu w 2007 roku? Czy zespół zmienił swój charakter? Zapraszam do lektury.

Zespół Imperium powstał w 1990 roku w Białymstoku. Od początku istnienia, grupę tworzył  Mirosław Krysztopa. Debiutanckim materiałem kapeli, była kaseta pt.„Klaun”. Po ogromnym sukcesie piosenki pt. „Wirują światła”, wydanej w 1996 roku kariera formacji nabrała tempa. Kolejną cegiełką do sukcesu, był hit pt. „Żółte tulipany”. Zespół zaczął koncertować w całym kraju, jak również za granicą. Do czasu…a konkretnie do 1999 roku. Wtedy to właśnie, panowie z Imperium postanowili porzucić muzykę disco polo. Każdy z członków formacji zajął się własnymi, prywatnymi sprawami.

Po chudych latach dla muzyki tanecznej, nadszedł czas – bardziej „przy kości”. W 2007 roku zespół wrócił z krążkiem pt.„Jeszcze raz”, którego tytuł daje odbiorcy jasne przesłanie. Formacja Imperium, nie zatrzymała się w czasie. Na oficjalnym koncie na Facebooku, można na bieżąco śledzić, co u nich słychać. Niby koncertują, wydają nowe piosenki, ale jak dla mnie, niestety formacja już dawno utraciła swój piękny czar sprzed lat. Zachęcam do własnej refleksji i porównania.

Wirują Światła – 1996 rok

Biała Kalina – 2013 rok

fot. zespolimperium.pl

Opublikowano