Premiera: „Ich czworo” w Teatrze Polonia

ichczworo_02

Chociaż premiera spektaklu planowana jest na 20 lutego, już teraz warto pomyśleć o biletach, bo te pewnie jak zwykle rozejdą się jak świeże bułeczki.

Teatr Polonia szykuje kolejną dawkę humoru ze szczyptą refleksji.

„Ich czworo” to tragifarsa o tym jak daleko od siebie można żyć mimo, iż mieszka się pod jednym dachem. Do tego na problem rozstających się rodziców spogląda z perspektywy dziecka.

 

Do historii wkraczamy w Wigilię Bożego Narodzenia, wychodzimy zaś w pierwszy dzień Nowego Roku.

Mąż żyjący wyłącznie pracą i żona szukająca rozwiązania w ramionach kochanka. Ich codzienność ukazana jest ze swoistym, ironicznym humorem, skrytym głównie w rozmowach, jakie ze sobą prowadzą. Do tego ich dziecko, które nie mając wpływu na rozwój wypadków próbuje jakoś dostosować się do panującej sytuacji.

Opowieść o typowym trójkącie małżeńskim należy do jednego z najbardziej znanych utworów Zapolskiej. Została wystawiona po raz pierwszy we Lwowie w 1907 roku i do tej pory doczekała się blisko 100. inscenizacji.

To bardzo aktualny tekst, bo mówiący o rozpadzie rodziny widzianym oczami dziecka, dziecka świadomie przeżywającego ten dramat. A z drugiej strony ‘Ich czworo’ to tragifarsa śmieszna i drapieżna. Takie połączenia kocham najbardziej – tak historię widzi reżyser Jerzy Stuhr.

 

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Obsada: Jerzy Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Renata Dancewicz, Tomasz Kot, Iza Kuna, Iga Mencel/Milena Poświatowska, Krystyna Froelich, Wojciech Chorąży.

 

Najbliższe spektakle: 20 lutego godz. 20:00 (premiera), 21 – 28 lutego godz. 19:30.

 

Opublikowano