Najlepsze kurorty narciarskie w Europie – ranking

W audycji Wszystkie Kolory Świata został zaprezentowany ranking dziesięciu najlepszych kurortów Europy. Na prośbę słuchaczy publikujemy go na naszej stronie. Kto znalazł się na liście? Sprawdźcie sami!

Ranking został sporządzony na podstawie wypowiedzi na forach internetowych.

10. Chamonix, Francja – ten ośrodek cieszy się niesłabnącą popularnością od 1924 roku. Wtedy właśnie odbyły się tam pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Usytuowanie Chamonix wśród gór powoduje, że jest on nie lada gratką dla miłośników wspinaczek i narciarstwa ekstremalnego. Niestety nie nadaje się dla początkujących.

9.St. Anton, Austria – jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich na terenie Austrii.  Znajduje się w Tyrolu. Razem z kilkoma innymi ośrodkami w Austrii tworzą region Arlberg, które mają świetne trasy narciarskie. Snowboardziści też znajdą coś dla siebie, podobnie jak miłośnicy imprez bowiem St. Anton wręcz dudni życiem także w nocy.

8.Val Thorens, Francja – stacja znajdująca się na wysokości 2300 m n.p.m. i jest najwyżej położoną Europie. Val Thorens i Orelle tworzą region Trois Vallees. Znajduje się tam ponad 600 km tras! Tym, co przyciąga miłośników białego szaleństwa to niezawodność warunków.

7.Alagna, Włochy – to miejsce jest idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Sama miejscowość nie ma dużo mieszkańców do gęsto zamieszkanych. Mimo że trasy są to  Alagna polecana jest osobom, które wolą zjazdy poza trasami. Wieczorem można spędzić  czas w prawdziwej włoskiej trattori.

6.Verbier, Szwajcaria – ten ośrodek jest przeznaczony głównie dla amatorów narciarstwa alpejskiego. Ta górska miejscowość dużo oferuje – gastronomia i życie nocnego. 340 km tras, zjazdy z lodowca – bajka!

5.Stubai, Austria – idealny region zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i snowboardzistów, ale też dla początkujących na stoku. Ośrodek wiele oferuje również miłośnikom wspinaczek. Poza tym można odpocząć w uzdrowisku, gdzie istnieje możliwość podziwiania lodowca z jacuzzi stojącego na zewnątrz!

4.Zermatt, Szwajcaria – piękny ośrodek z jeszcze piękniejszą scenerią. Co istotne –  teren tras na  lodowcu Klein Matterhorn jest dostępny przez cały rok! Kurort uchodzi za jeden z najbardziej renomowanych na całym świecie, ale o dziwo cena za noc w czterogwiazdkowym hotelu nie jest zbyt wygórowana

PODIUM

3. Cortina d’Ampezzo, Włochy – jest to jeden z większych ośrodków narciarskich ze sztucznym śniegiem. Trasy z taką „wykładziną” stanowią aż  95 procent tras! Tereny narciarskie wokół Cortiny są przystosowane dla zaawansowanych lub średnio zaawansowanych. Sama miasto ma także bogatą ofertę kulturalną, gastronomiczną (nic dziwnego – w końcu to Włochy!), ale też handlową.

2.Kitzbühel, Austria – ten położony w Tyrolu ośrodek  słynie z różnorodności tras. To właśnie tam jest najbardziej stroma trasa w całych Alpach, ale także z  bardzo nowoczesnej infrastruktury. Miłośników sportów zimowych przyciąga też coroczna impreza – Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Wtedy to na trasie Streif rywalizują ze sobą mężczyźni.

1.Jungfrau, Szwajcaria – Kurort pozwala na korzystanie nie tylko z trzech osobnych obszarów przeznaczonych dla narciarzy, ale również z turystycznego szlaku kolejowego. Poruszają się po nim supernowoczesne pociągi z wielkimi oknami. Pozwala to na podziwianie malowniczego krajobrazu, a jest co podziwiać – rezerwat znajdujący się na górze Jungfrau wpisany jest na listę UNESCO.

Opublikowano