Trzy pytania do… zespołu Faster

W 2009 roku, kawałek pt. „Seniorita”, wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród fanów muzyki tanecznej. Zespół Faster pochodzi z Olsztyna. W skład formacji wchodzi: Paweł Pilipienko oraz Paweł Leszczyński. Na scenie towarzyszy im poczucie humoru oraz dystans do tego co robią. Czy z uśmiechem na twarzy podeszli do rozmowy? Zapraszam do lektury!

(Kamil Górski, Radio Hobby): Dlaczego akurat zająłeś się disco polo? Skąd taki pomysł?
(Paweł Pilipienko, Faster): Przed powstaniem zespołu Faster, razem z Pawłem Leszczyńskim graliśmy w zespole rockowym. Prywatnie od dawna razem słuchaliśmy muzyki tanecznej i wpadliśmy na pomysł założenia formacji w 2008 roku. Przygotowaliśmy jedną piosenkę, spodobało się publiczności i tak właśnie do tej pory działamy.
Rynek disco polo jest mocno obsadzony. Czym w takim razie chcecie wyróżnić się na tle innych?
– Myślę, że takim naszym znakiem rozpoznawalnym jest poczucie humoru, które przejawiamy w  teledyskach. Często na zwariowane pomysły wpadamy dość spontanicznie. Chcemy wnieść trochę luzu i dystansu do muzyki disco polo.
Przygotowując piosenkę, czy teledysk starasz się naśladować jakiegoś artystę? Masz swojego idola?
– Często w drodze na koncerty słuchamy polskiego Justina Bibera – Dawida Kwiatkowskiego (śmiech). Tak na serio, to staramy się na nikim nie wzorować i kopiować tego co już jest dostępne. Prywatnie mogę powiedzieć, że z nurtu muzyki tanecznej imponuje mi – Zenek Martyniuk.
Dziękuje za rozmowę.
– Ja również dziękuję i pozdrawiam, wszystkich słuchaczy Radia Hobby.

Opublikowano