Wyspa Calivigny

Piaszczyste plaże, tropiki, egzotyczny klimat… To mogłyby być cechy szczególne Calivigny położonej niedaleko Grenady. Jednak jest jedna rzecz, która ją wyróżnia spośród innych wysp na świecie.

Po pierwsze – Calivigny jest wyspą prywatną. Po drugie – jest najdroższym kurortem na świecie. Noc w głównym hotelu kosztuje, uwaga! – 40 tysięcy funtów! Niewątpliwie Calivigny jest miejscem dla wymagających turystów, ale przede wszystkim – dla najbogatszych. Co wyspa oferuje odwiedzającym? 13 tysięcy kwadratowych powierzchni mieszkalnej, prywatne apartamenty-domy, które mogą pomieścić 50 gości. W głównym hotelu ilość miejsc to 20.  Całość urządzona w eleganckim, kolonialnym stylu. Goście mają również do dyspozycji jachty, baseny, plaże. Na skinienie palca mogą przywołać obsługę, kucharza czy też prywatną ochronę.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że wakacje na Calivigny nie różnią się od wypoczynku w innych luksusowych kurortach. Jednak to tylko pozory. Ze względu na cenę ilość gości nie jest duża, więc możemy czuć się swobodnie. Poza tym anonimowo, dlatego nie bez powodu wiele światowej sławy gwiazd wybiera właśnie to miejsce by odpocząć.

Poniżej zdjęcia. Chcielibyście choć na chwilę tam pojechać?

www.luxlux.pl

www.luxlux.pl

fot. www.fromwallpaper.com, www.luxlux.pl

 

Opublikowano