Cameron Highlands

Cameron Highlands to miejsce położone ok. 200 km od Kuala Lumpur w Malezji. Mimo ingerencji człowieka i rozwijających się małych, turystycznych miasteczek jest to niewątpliwie piękne miejsce. W czym tkwi urok tego terenu?

Przede wszystkim z tysięcy kilometrów kwadratowych zielonych plantacji herbaty. Powiedzenie „Zielono mi” w Cameron Highlands nabiera dosłownego znaczenia. Poza tym jest to jeden z najwyżej położonych punktów Malezji – ma ok. 1800 m n.p.m. I właśnie na takich malowniczych wzgórzach są położone połacie herbacianych pól. Bajka!

Jak już wspomniałam wcześniej w Cameron Highlands znajdują się małe, trochę niezbyt urokliwe miasteczka, które żyją z turystyki, a raczej turystów. Gość audycji Wszystkie Kolory Świata, Grzegorz Pełka, tak wspomina to miejsce na swoim blogu:

W Cameron, jak to przystało na turystyczną okolicę, znaną głównie z plantacji herbaty i truskawek jest sporo „atrakcji” robionych pod turystów – 'butterfly farm’, wioska miejscowych, pasieka, itp.

Są też trasy turystyczne, ale… Jest jedno małe ale. Należy uzbroić się w cierpliwość i pokonywanie mnóstwa błota. Malezja jest egzotycznym krajem, gdzie opady deszczu są większe i intensywniejsze niż u nas, co skutkuje dużą ilością błota.  Mały plus – Cameron Highlands to góry, więc jest troszkę zimniej niż w reszcie kraju. Nieznacznie, ale zawsze. Ale czego nie robi się dla takich widoków!

fot. G. Pełka cameron highlands plantacje

Jeśli ktoś nie lubi kąpieli błotnych to zawsze może się wykąpać 😉

fot. G. Pełka cameron highlands wodospad

Nie pozostaje nic innego jak pakować plecak i lecieć do Malezji odwiedzić Cameron Highlands!

Więcej informacji z punktu widzenia weterynaryjno-podróżniczego na blogu www.worldwidevet.blogspot.com

fot. G. Pełka

Opublikowano