IX Święto Głupców w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie

Już dziś, 2 lutego w Staromiejskim Domu Kultury odbędzie się festiwal teatralny IX Święto Głupców. Wstęp wolny.
Staromiejski Dom Kultury zadbał o to, by niedziela stała pod znakiem teatru oraz animacji. Co się będzie działo?

– 12:00 – Spektakl dla dzieci „Przygody Kropli Wody”, tekst: Maria Warlikowska. Reżyseria, scenografia i wykonanie: Adam Walny.

„Przygody kropli wody” Marii Werlikowskiej to przezabawna, napisana klasycznym wierszem powieść dla najmłodszych o  wodzie. Dokładnie o tym jak zmienia stany skupienia, dzięki czemu podróżuje od głębin ziemi,przez rzeki, morza, domy aż do chmur, by znowu powrócić na ziemię. Spektakl zrealizowany jest w technice teatru przedmiotu i ma charakter lekcji w laboratorium, którą prowadzi szalony naukowiec. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci od lat 3.

– 18:00 – Walny-Teatr „Don Kichote” z udziałem śpiewaczki Katarzyny Bytowskiej.

Człowiek dążył do obrazu pozbawionego cienia ludzkich dłoni. To zaowocowało wynalezieniem najpierw teatru cieni, potem fotoplastikonu, następnie – animacji poklatkowej. Technologia wygrała, ale potrzeba poruszenia obrazu pozostała. Z tej potrzeby narodził się autorski pomysł poruszenia obrazu strumieniami powietrza wydychanego z uwzględnieniem obrazu przewijanego. Jednym z takich obrazów z udziałem wiatru to obraz Don Kichota walczącego z wiatrakami. Ten opis stał się przyczyną do opowiedzenia historii Don Kichota przy pomocy obrazu poruszanego powietrzem – oddechem innego współczesnego Don Kichota – lalkarza, który w dialogu ze śpiewającą i sceptyczną Dulcyneą porusza opowieść o sobie wiatrem płuc swoich…

– 19:00 – konferencja i panel dyskusyjny (trzy prezentacje + dyskusja), prowadzenie i anegdoty Jagoda Jakubowska – Opalińska (Akademia Teatralna)
– 20:30 – Recital Piosenki z Animacją Przedmiotem, Marta Andrzejczyk.

Festiwal odbędzie się w Piwnicy na Wójtowskiej, filii Staromiejskiego Domu Kultury przy ul. Zakroczymskiej 11.

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru. Wstęp wolny!

 

 

Opublikowano