George Michael – Let Her Down Easy

George Michael zaprezentował swój najnowszy singiel “Let Her Down Easy”!

Utwór dostępny będzie do pobrania w serwisach cyfrowych 17 marca!

Wyprodukowany przez George Michaela i nieżyjącego już legendarnego producenta Phila Ramone’a “Let Her Down Easy” zwiastuje nadchodzący album George’a “Symphonica”.

Piosence towarzyszyć będzie teledysk w reżyserii Vaughana Arnella, jednego z najbardziej prominentnych i innowacyjnych reżyserów teledysków w Wielkiej Brytanii.

Arnell odpowiada m.in. za realizację słynnego klipu “Outside” Geroge’a Michaela z 1998 roku, współpracował również z takimi gwiazdami jak Robbie Williams, Spice Girls czy One Direction. “Let Her Down Easy” zostało napisane i pierwotnie wykonane przez Terence Trent D’Arby. Emocjonalna aranżacja George’a Michaela była jednym z najważniejszych momentów podczas spektakularnej trasy koncertowej Symphonica w latach 2011-2012, kiedy to George zaprezentował swoje największe przeboje z trwającej ponad 30 lat kariery jak oraz covery jego ulubionych wykonawców.

We wrześniu 2012 roku George Michael wystąpił jako pierwszy wykonawca muzyki popularnej w słynnej  Palais Garnier Opera House w Paryżu. Koncert ten został zarejestrowany i zostanie wyemitowany w telewizji jako program dokumentalny towarzyszący premierze albumu “Symphonica”.

“Let Her Down Easy” będzie pierwszym singlem od czasu wydania utworu “White Light” w 2012 roku, natomiast album “Symphonica” pierwszą płytą od wydanego w 2004 roku “Patience”.

Źródło: Universal Music Polska

Opublikowano