Gość Radia Hobby – dr Małgorzata Wrześniak

Już w najbliższą sobotę 8 lutego gościem Wszystkich Kolorów Świata będzie dr Małgorzata Wrześniak. Kim jest Pani Małgorzata i o czym będzie opowiadać?

Małgorzata Wrześniak jest doktorem nauk humanistycznych, historykiem sztuki, tłumaczem. Związana od wielu lat z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zajmuje się ikonografią, teorią sztuki, historią estetyki i doktryn artystycznych. Szczególnie interesuje się sztuką i historią Florencji, czego efektem jest książka Florencja-muzeum. Miasto i jego sztuka w oczach polskich podróżników. Od 2010 roku we współpracy z florencką Fondazione Romualdo del Bianco organizuje wystawy i prowadzi międzynarodowe seminaria naukowe podejmujące złożoną problematykę współczesnych recepcji, ikonografii. Radio Hobby objęło patronatem medialnym tegoroczną edycję międzynarodowego seminarium naukowego. 

Jesteście zainteresowani włoską kulturą? Jesteście ciekawi opinii nowożytnych podróżników na temat Florencji? Chcecie się więcej dowiedzieć na temat międzynarodowego seminarium we Florencji? Ta audycja jest dla Was! Zapraszamy do słuchania Wszystkich Kolorów Świata w najbliższą sobotę w godzinach 14:00 – 17:00.

Plakat promujący tegoroczne międzynarodowe seminarium naukowe we Florencji:

seminarium plakat K.Godlewska

Plakat K. Godlewska.

fot. M. Wrześniak.

Opublikowano