Wybrano dyrektora Powiatowej Instytucji Kultury

4 lutego odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Legionowskiego, podczas którego został wybrany dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury. Placówka ta została utworzona na bazie Filii nr 1 w Legionowie, a od teraz zarządzać nią będzie Renata Sowińska, z wykształcenia filolog. Nowa dyrektor działa od 2 lat w Miejskim Ośrodku Kultury jako organizator Dyskusyjnego Klubu Książki „Ścieżki” w Legionowie, jest członkiem Zespołu ds. Rozwoju Czytelnictwa i Biblioteki.

W kwestii dokładnego programu i zasięgu działań nowej jednostki nie ujawniono jeszcze szczegółowych informacji. PIK jest obecnie w końcowym stadium organizacyjnym, przewiduje się jego oficjalne otwarcie na dzień 1 marca.

Powiatowa Instytucja Kultury otrzymała dotację 200 tysięcy złotych, którą uchwalono decyzją Rady Powiatu. Ponadto placówka może pozyskiwać dodatkowe fundusze ze środków zewnętrznych. Przewiduje się, iż nowa jednostka kulturalna w ramach swoich działań będzie promować region oraz zajmie się świadczeniem usług lokalnej informacji turystycznej.

Opublikowano