Naturalne afrodyzjaki idealne na walentynki

Słowo afrodyzjak pochodzi od Afrodyty, greckiej bogini miłości . Chociaż wiele afrodyzjaków nie posiada naukowego uzasadnienia, ludzie są przekonani o ich korzystnym wpływie na nastrój oraz poziom libido. Jedno jest pewne, naturalne afrodyzjaki przynoszą same korzyści dla naszego ciała. Oto produkty, które wprawią nas w lepszy nastrój:

Czekolada – zawiera składniki działające przeciw depresyjnie, wpływa na neuroprzekaźniki w mózgu, sprawiając, że czujemy się lepiej. Aztekowie używali czekolady w rytuałach uwodzenia a Casanova spożywał czekoladę przed miłosnymi podbojami. Czekolada świetnie pasuje do świeżych truskawek.
Papryczki chilli – wpływają na poziom endorfin w naszym organizmie oraz dzięki zawartości kapsaicyny pobudzają komórki nerwowe. Szczypta chilli dodana do walentynkowego koktajlu z pewnością przyspieszy bicie serca.

Arbuz – spożywanie arbuza poprawia krążenie i działa relaksująco na organizm. Arbuz zawiera składniki korzystne dla naszego serca oraz systemu immunologicznego.

Banany – ze względu na swój kształt jak również zawartość enzymu odpowiedzialnego za zwiększenie produkcji testosteronu.

fot. athomemagazine.co.uk

Opublikowano