Photo Classeur – wystawa zdjęć Adama i Jadwigi Czartoryskich

Zapraszamy dziś 7 lutego na wernisaż wystawy fotograficznej Photo Classeur. Całość rozpocznie się o 18:30 w Domu Spotkań z Historią. Jest to historia życia Adama i Jadwigi Czartoryskich widziana oczami ich wnuczki Barbary Caillot-Dubus. Wstęp wolny.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie  50 fotografii. Wszystkie zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Adama i Jadwigi Czartoryskich. Są to portrety, zdjęcia rodzinne, ale też pejzaże czy fotoreportaże. Photo Classeur to również historia o przedwojennej arystokracji i ziemiaństwie.  Bowiem Adam i Jadwiga Czartoryscy należeli do ostatniego pokolenia urodzonego i wychowanego w realiach ziemiańskiego świata.  Z całą jego obyczajowością i specyfiką, o której tak często lubimy słuchać.  Chociaż obydwoje nie uczestniczyli w życiu politycznym czy publiczny pozostawili niezwykle interesującą kolekcję zdjęć i dokumentów.Wraz ze śmiercią Jadwigi Czartoryskiej, autorki większości fotografii, do rąk ich wnuczki, Barbary Caillot-Dubus trafiły stare albumy, negatywy, dzienniki oraz wspomnienia.

Wystawa stanowi część projektu Adam i Jadwiga Czartoryscy realizowanego przez Barbarę Caillot-Dubus i historyka Marcina Brzezińskiego. Wystawa potrwa do niedzieli 30 marca.

fot. dsh.waw.pl

Opublikowano