Najciekawsze księgarnie świata

Poza zwiedzaniem, leżeniem do góry na plaży, jedzeniem i cieszeniem się urlopem wiele osób kupuje pamiątki. Pocztówki, figurki do postawienia na regale lub telewizorze, koszulki, torby. Jednak są i tacy, którzy polują na książki. Czasami w gąszczu uliczek nie zauważamy księgarni albo antykwariatu. Poniżej kilka najciekawszych księgarni na naszym globie, do których warto zajrzeć.

Libreria Alta Aqua w Wenecji – miejsce magiczne, ale też trudne do zdobycia. By się dostać do księgarni trzeba wypłynąć gondolą. Jednak ciężka przeprawa kanałami jest warta tego, co zastaniemy. Pełno książek, niesamowity wystrój i ogromna gondola w środku. Oczywiście można zaszyć się na małym patio i zatopić się w lekturze. Dokładny adres to Alta Acqua, Sestiere Castello, 5176/B

alta aqua

Atlantis w Santorini w Grecji – malowniczo położona księgarnia w tradycyjnym bielonym domu z niebieskimi okiennicami. Została założona przez dwóch Anglików. Książki są różne – stare, nowe, w języku angielskim, greckim i chyba każdym innym możliwym. Wszystko jest jednak opisane, więc nie zgubimy się w gąszczu półek. Adres to  Marble Road, T.K. 84702 Oía, Kikladhes, Santorini.

atlantis

Book/Shop w Oakland w Californi – wydawać by się mogło, że miejsce nieszczególne i takie jak większość. Wnętrze jest proste, minimalistyczne, ale przytulne. Dlaczego? Wszędzie można dostrzec rzeczy, które zachęcają do czytania. Plakaty, obrazki, zakładki. Idealne miejsce, by wybrać prezent dla przeciwnika książek. Koniecznie zapiszcie lokalizację –  482D 49th Street, Oakland, CA, 94709.

book shop

Word on Water w Londynie – jeśli myśleliście, że księgarnia w Wenecji jest ciężka do zlokalizowania to się myliliście. To miejsce jest trudniejsze do znalezienia. Wszystko przez to, że… pływa. Księgarnia znajduje się na wielkiej barce, która pływa po Londynie. Tym samym jeśli chcecie ją namierzyć, przejrzeć zasób, ale też w pogodny dzień posłuchać, np. koncertu który odbywa się na dachu barki, to musicie się uzbroić w anielską cierpliwość.

word on water

Oczywiście są to tylko 4 z tysiąca miejsc, które warte są zobaczenia. Co więcej – tego typu księgarni otwiera się bardzo dużo. Czas zatem wyruszyć na turystyczne bibliofilskie łowy!

fot. messynessychic.com

Opublikowano