Tajemnica Tibilisi

Tibilisi jest stolicą Gruzji, państwa położonego w Azji, dokładnie na Kaukazie Południowym tzw. Zakaukaziu. Niegdyś trochę zapomniane Państwo, dziś coraz więcej turystów obiera drogę właśnie tam. Oczywiście większość z nich wybiera się do stolicy. Tibilisi ma wiele do zaoferowania miłośnikom podróży. Jednak jest jedno miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tym mieście.

Nietypowym miejscem jest Abanotubani, czyli dzielnica… łaźni! Tak, nie tylko w Rzymie są łaźnie, te obiekty są również w Tibilisi. Co więcej – są one czynne, mimo że jest to najstarsza część miasta licząca ponad 1500 lat! Dzielnica term znajduje się niedaleko Placu Króla Wachtanga Gorgasali oraz rzeki Mtkwari. Jak rozpoznać łaźnie? Po murowanych kopułach. Dawno temu było ponad 60 działających term, dziś jest ich tylko 6. Co nie znaczy, że nie warto się do nich wybrać. Łaźnie są czynne od 8 do 23. W zależności od standardu zapłacimy od 6 do 8 dolarów, zaś za masaż 2,5 dolara, czyli bardzo tanio.

Jeśli ktoś lubi spędzać czas SPA, a przy okazji chciałby zobaczyć zabytkowe termy to koniecznie musi wybrać się do dzielnicy Abanotubani w Tibilisi.

fot. podroze.gazeta.pl

Opublikowano