„Mizantrop” Moliera w Teatrze Na Woli

Już od piątku na deskach Teatru Na Woli oglądać będzie można spektakl „Mizantrop” Moliera w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Chociaż premiera zaplanowana jest na 15 lutego, to pierwsza okazja do zobaczenia przedstawienia trafi się w Dzień Zakochanych.

On – samotnik skrajnie złośliwy i krytyczny wobec ludzi.

Ona – błyskotliwa i towarzyska otoczona wianuszkiem adoratorów.

On – bezkompromisowo broni swych zasad.

Ona – jest wyrachowaną kokietką.

Czy Alcest równie zabawny co żałosny wróg życia salonowego może zakochać się w pięknej Celimenie będącej ucieleśnieniem wad? Czy ten wariat niezdolny do prawdziwego życia, które domaga się kompromisów, będzie skory do poświęceń?

Mimo, iż Molier napisał „Mizantropa” ponad 300 lat temu, historia nadal jest aktualna. Pod falbanami, perukami i grubą warstwą pudru kryje się cała galeria ludzkich charakterów, które mijamy codziennie w metrze, spotykamy w klubach czy na wykwintnych bankietach.

 

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Obsada: Wojciech Solarz, Sławomir Grzymkowski, Piotr Siwkiewicz, Agata Wątróbska, Maria Dejmek, Magdalena Smalara, Kamil Siegmund, Krzysztof Szczepaniak, Daniel Szczypa, Michał Podsiadło, Bartosz Wesołowski

Najbliższe spektakle: 14 lutego o 19:00 (walentynkowy pokaz przedpremierowy), 15 lutego o 19:00 (premiera), 16 lutego o 19:00, 18 lutego o 19:00 (premiera studencka – Teatr Przyjazny Studentom).

Teatr na Woli, ul. Kasprzaka 22

Opublikowano