Zapomniane Gwiazdy Disco Polo: Toledo

Swoją przygodę z muzyką disco polo zespół Toledo rozpoczął w 1996 roku. Formacja pochodzi z Sochaczewa. Nieprzerwanie od osiemnastu lat, grupę tworzą: Marek Dąbrowski oraz Tomasz Rozum. Jak określają sami siebie -„Toledo kojarzy nam się z ciepełkiem, wypoczynkiem i luzikiem”. Czy w dalszym ciągu bije od nich taka energie i pozytywne fluidy? Czas się przekonać!

Rok po rozpoczęciu  działalności formacja wydała swoją pierwszą i chyba najpopularniejsza kasetę pt. „Zakochajmy się”. Do największych przebojów chłopaków z Mazowsza można zaliczyć także: „Ze mną bądź” oraz „Zostaw mi nadzieję”. Formacja w dorobku artystycznym ma: pięć kaset oraz pięć płyt. Ostatnie wydawnictwo na rynku pojawiło się w cyklu Największe Kolekcje Disco Polo. Na krążku znaleźć najlepsze piosenki Toledo. Zespół pojawia się też, co raz częściej na ogólnopolskich imprezach. Założyli także swój fanpage na Facebooku, który jest delikatnie mówiąc średnio aktualizowany. Cały czas formacja tworzy i koncertuje.

Tradycyjnie pod koniec każdego cyklu Zapomniane Gwiazdy Disco Polo, proszę Was o porównanie „starego” Toledo, z tym aktualnym.

Toledo – Zakochajmy się (1997 rok)

Toledo – Bądź roztańczona (2012 rok)

fot. zespoltoledo.pl

Opublikowano