Rusza akcja policyjna – Bezpieczne ferie 2014

Akcja_Bezpieczne_ferie_2014

Lada chwila w województwie mazowieckim rozpoczną się ferie zimowe, a co się z tym wiąże z pewnością wzmożony będzie ruch na drogach. Dbając o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci wdrażają w życie dnia 17 lutego akcję pod hasłem „Bezpieczne ferie 2014”, która potrwa do 2 marca 2014. Na terenie całego województwa prowadzone będą działania prewencyjne, mające zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących dzieci i młodzieży.
Funkcjonariusze policji oprócz rutynowych kontroli na drogach, zajmą się sprawdzaniem miejsc, które organizują wypoczynek dla dzieci w wieku szkolnym, a także pod lupę wezmą autokary wiozące latorośle na zimowy wypoczynek.
Aby jednak nadchodzące ferie były naprawdę bezpieczne i szczęśliwe, ważne jest aby rodzice odpowiednio przygotowali do nich zarówno swoje pociechy, jak i siebie samych. Warto pamiętać o sprawdzeniu wszystkich informacji przed wysłaniem dziecka na zimowisko, zrobić przegląd samochodu, zanim wyruszy się w podróż, a także dobrze jest przypomnieć dzieciom najistotniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Opublikowano