Wystawa „Wyspa Spokoju”

W nadchodzącą sobotę w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Wyspa Spokoju” autorstwa Karla Hansena.

Fotografie składają się na esej. Autor próbuje nim przekazać nie tylko obraz odwiedzonych miejsc, ale także emocje skierowane na oddanie się naturze. Potwierdzają to także zarejestrowane ślady cywilizacji i działań człowieka w celu przekształcenia otaczającego środowiska, które są tylko nieśmiałymi, ukradkowymi spojrzeniami na te działalność, są unikaniem spotkania z innym człowiekiem, ale i obserwacją napięcia na linii człowiek – natura.

Karl Hansen (ur. 1988) – studiował gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, stypendysta prezydenta Świdnicy w dziedzinie kultury (2011). Publikował swoje zdjęcia min. dwóch kryminałach autorstwa W. Korycińskiego: Tajemnice Ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie zakony (2013) oraz w projektach literackich wydawnictwa Kiklop. Swoje prace fotograficzne opiera na obserwacji relacji przestrzennych w naturze, jak i relacji człowieka z otoczeniem. Wiąże się to z ciągłym przemieszczaniem się i poszukiwaniem nowych elementów i związków przestrzennych, stąd fotografie oscylują na granicy migawek z podróży, dokumentu i jednocześnie fotografii bardzo osobistej, wręcz intymnej.

Wystawa potrwa do 8 marca.

15 lutego (sobota) o 17:00, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1 w Warszawie. Wstęp wolny.

Opublikowano