Margaret – Wasted, czyli sławne imprezy nowojorskiej bohemy

MARGARET – ogromną popularność zyskała dzięki piosence „Thank You Very Much” oraz towarzyszącemu jej kontrowersyjnemu teledyskowi.

 

„WASTED”- ta energiczna i wpadająca w ucho piosenka to kolejny efekt współpracy MARGARET ze znanym angielskim producentem Antem Whitingiem.

Utwór to synteza śmiałego tekstu, nowych brzmień oraz motywu zaczerpniętego ze znanego rosyjskiego przeboju Edyty Piechy pt. „Piosenka o sąsiedzie”.

„WASTED” to wybuchowa i zaskakująca mieszanka stylu retro i nowoczesności – wszystko w niepowtarzalnym stylu MARGARET! Inspiracją do stworzenia tego wideoklipu były sławne imprezy nowojorskiej bohemy organizowane przez Ande’go Warhola oraz film „Amelia”.

Impreza na którą trafia MARGARET przekształca się w wybuchową mieszankę dziwnych sytuacji, abstrakcyjnych ludzi i używek. Uczestnicy tej szalonej prywatki oraz relacje miedzy nimi ewoluują od nieśmiałych i oficjalnych do nadzwyczaj wyzwolonych i pozbawionych pruderii.

Duet artystyczny sióstr Julii Bui Ngoc i Mai Bui Ngoc stworzył kilkanaście prac wideo, spektakli teatralnych oraz filmów krótkometrażowych.

Prace Sióstr Bui były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w Polsce i za granicą, m.in. w Muzeum Narodowym w Pradze, podczas Prague Quadrennial, w CSW w Warszawie, w Lubelskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, na Japon Expo Nicea (Francja), na Readymade Film Fest w Los Angeles, na Sorbonie w Paryżu.

Opublikowano