Premiera: „Trzy siostry” w Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do spektaklu „Trzy siostry” Antoniego Czechowa w przekładzie Natalii Gałczyńskiej, reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej i scenografii Macieja Chojnackiego.

Premiera 9 marca.

Trzy siostry: Olga, Masza i Irina.

Wszystkie marzą o wielkiej miłości, ciekawym życiu duchowym i pracy pełnej sensu. Chcą być niezależne, odkrywać świat, przebywać wśród ludzi, z którymi jest o czym rozmawiać. Trzy siostry Prozorow nie zgadzają się na życie usypiające monotonią, mają nadzieję, że może być przygodą, a nie przemijaniem.

„Trzy siostry” to dla mnie tekst niezwykle ostry, dynamiczny. Czechow nie pokazuje codziennej rutyny, ale momenty eksplozji międzyludzkich, wybuchów i spięć. W tym świecie brakuje jednak mężczyzn, którzy niosą z sobą siłę lub prawdziwe wartości. Są za to niezaradni, rozgoryczeni i rozkapryszeni” – mówi reżyserka spektaklu, Małgorzata Bogajewska.

Reżyseria: Małgorzata Bogajewska

Obsada: Maciej Wyczański, Paula Kinaszewska, Anna Gajewska, Agnieszka Warchulska, Anna Szymańczyk, Andrzej Blumenfeld, Adam Ferency, Robert T. Majewski, Marcin Sztabiński, Janusz R. Nowicki, Sebastian Stankiewicz, Mateusz Weber, Władysław Kowalski, Izabela Dąbrowska

Teatr Dramatyczny, pl. Defilad 1 w Warszawie.

Opublikowano