Kobiety disco polo – Shazza

Magdalena Pańkowska swoją solową przygodę ze światem disco polo rozpoczęła w 1992 roku. Popularna Shazza jest jedną z ikon szalonych lat 90-tych. W Polsce sprzedała ponad pół miliona płyt, co stawia ją w pierwszym szeregu jeżeli chodzi o gwiazdy muzyki tanecznej.

Magda swe pierwsze korki stawiała w zespole Toy Boys. Później podpisała kontrakt z nieistniejącą już firmą Blue Star. Wtedy jej kariera nabrała wielkiego tempa. Rok 1994 dla artystki był przełomowy. Wtedy to właśnie na rynku ukazała się płyta z największym przebojem „Baiao Bongo”. Media zaczęły określać ją po tym sukcesie jako królową disco polo. Shazza tworząc takie hit jak: „Bierz co chcesz”, czy „Tak bardzo zakochani” udowodniła, że nie jest gwiazdą tylko jednego utworu.

Ciekawostką jest fakt, że Magda znalazła się również na okładce magazynu Playboy. Wydanie z Shazzą, było jednym z najlepiej sprzedających się egzemplarzy.

Po tym gdy disco polo, zaczęło być mniej popularne, królowa postanowiła zrobić sobie przerwę. W 2007 roku wróciła ze starymi przebojami w nowych aranżacjach. Ostatnio wystąpiła na Walentynkowej Gali Disco polo, gdzie potwierdziła swą niesłabnącą, muzyczną formę.

Opublikowano