Bahamy w wykonaniu Mike Oldfielda

Sailing to pierwszy singiel z 25 studyjnego albumu brytyjskiego artysty – „Man on The Rocks”.

Płytę wyprodukował sam Oldfield wraz ze Stephenem Lipsonem, który jest znany ze współpracy z takimi artystami jak Annie Lennox, Pet Shop Boys, Grace Jones czy Cher.

Na „Man On The Rocks” Oldfieldowi towarzyszą: Leland Sklar (bas), John Robinson (perkusja), Matt Rollins (keyboard), Michael Thompson (gitara), Luke Spiller (wokal). Materiał powstawał częściowo w LA, a częściowo w domowym studio Oldfielda na Bahamach. Dwupłytowa wersja deluxe zawiera dodatkowy dysk z muzyką instrumentalną.

Ostatni jego album został wydany w 2008 roku nakładem Mercury Records.

Płyta Music Of The Spheres – typowe dzieło muzyki poważnej, lekko nawiązujące do debiutanckiej płyty. Album zyskał przychylność słuchaczy osiągając pierwsze miejsce w brytyjskim zestawianiu płyt z muzyką poważną oraz miejsca w pierwszej dwudziestce większości krajów europejskich.

Prywatnie Mike Oldfield jest bratem multiinstrumentalistki Sally Oldfield i kompozytora Terriego Oldfielda. Ma siedmioro dzieci: Molly, Dougala i Luke’a z Sally Cooper; Grety i Noah z Anitą Hegerland; Jake’a oraz Eugene z Fanny Vandekerckhove, z którą pozostaje w związku.

Opublikowano