Ferie w Leoncinie

W tym roku uczniowie m.in. z Mazowsza jako ostatni rozpoczęli czas zimowego odpoczynku od nauki. Dla nich trwa od 17 lutego do 2 marca. Niestety późniejszy termin sprawił, że zabrakło śniegu. Jednak placówki oświatowe z terenu gminy Leoncin poradziły sobie z tym problemem i przygotowały dla uczniów naukę jazdy na nartorolkach pod okiem doświadczonych instruktorów. Przy okazji można było upiec nad ogniskiem kiełbaskę oraz napić się gorącej herbaty. Trzy dniowe zmagania podsumowane zostały zawodami i wręczeniem dyplomów przez zastępcę Wójta Gminy – Władysława Roszczyka. Młodzi zawodnicy otrzymali też upominki od prowadzących zajęcia.
Niestety brak śniegu sprawił, że nie odbyły się zaplanowane przejazdy skuterem śnieżnym. Zajęcia odbywały się na terenie Zespołu Szkół w Leoncinie. Podziękowania nalezą się dla Piekarni Łukasik oraz firmy Lukullus za nieodpłatne przekazanie artykułów spożywczych.
To nie jedyne atrakcje jakie na czas ferii dla uczniów przygotowały szkoły. Zorganizowane zostały również wyjazdy do teatru, kina oraz na basen i lodowisko.

/foto i źródło:Jarosław Mosakowski/

Opublikowano